Máme pre Vás odpovede!

Technická infraštruktúra

Môžem riadiť neobmedzené množstvo infoboardov?

Samozrejme! S riešením portego infoboards môžete riadiť neobmedzené množstvo infoboardov. Aby ste pri ich vysokom počte nestratili prehľad, môžete si vytvoriť ľubovoľnú (napr. geografickú) hierarchiu, do ktorej môžete jednotlivé infoboardy začleniť.

Aké obrazovky môžem inštalovať na mieste určenia?

V zásade môžete na mieste určenia inštalovať ľubovoľné zobrazovacie zariadenie. Napríklad LCD monitory, projektory či verejné obrazovky. Navyše potrebujete minipočítač, na ktorý spúšťa príslušný softvér.

Odporúčame Vám takzvané "public displays" s integrovaným počítačom. Sú určené na dlhodobé použitie a štartujú automaticky po výpadku prúdu. Ohľadom správneho výberu Vám samozrejme radi poradíme.

Čo sa stane pri výpadku prúdu?

Pokiaľ obrazovky nie sú pripojené na iný zdroj energie, tak sa pri výpadku prúdu vypnú.

Dôležitejšie je však to, čo sa stane po samotnom výpadku. Pri nasadení takzvaných "public displays" sa infobordy zapnú samostatne a automaticky. O nič viac sa už nemusíte starať!

Je internetové pripojenie nevyhnutné?

Internetové pripojenie nie je síce nevyhnutné, ale prinesie Vám nespočetné výhody! Môžete tak centrálne a flexibilne riadiť obsahy pre všetky miesta určenia ako aj zobrazovať najaktuálnejšie informácie z rôznych webstránok a RSS-kanálov.

Portego infoboards sú aj vďaka internetu "Crème de la Crème" medzi verejnými obrazovkami!

Čo sa stane, ak dôjde k prerušeniu internetového pripojenia?

Systém funguje aj naďalej! Infoboardy ukladajú obsahy, obrázky či videá lokálne. Ak dôjde prerušeniu internetového pripojenia, obsahy sa aj naďalej zobrazujú. Online informácie z webstránok sa automaticky vynechajú

Na klientskej stanici môžete vždy zistiť, ktoré z Vašich infoboardov sú online a ktoré offline. Ihneď tak môžete vykonať potrebné opatrenia.

Obsluha systému

Odkiaľ môžem systém obsluhovať?

Stačí Vám iba zariadenie s internetovým pripojením. Portego infoboards poskytujú ovládanie prostredníctvom webovej aplikácie. Obsluhovať ich môžete z Vášho domáceho počítača, notebooku, smartphonu či hracej konzoly s prístupom na internet.

Čo potrebujem na obsluhu systému, napríklad z domu?

Na obsluhu systému potrebujete zariadenie s prístupom na internet. Do ľubovoľného prehliadača (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, atď.) zadáte správnu URL adresu a ihneď môžete spravovať Vaše obsahy.

Ako sa prihlásim do systému?

Otvorte si vo Vašom prehliadači webovú aplikáciu pre infoboardy a prihláste sa s Vašimi údajmi. Ak pracujete na počítači, ktorý sa nachádza vo Vašej doméne (Vašom systémovom prostredí), tak sa prihlasovať nemusíte. Systém Vás spozná automaticky podľa už zadaných užívateľských údajov.

Ako pridelím obsah konkrétnemu infoboardu?

Celkom jednoducho v oblasti "Obsah" a "Priradenie obsahu" webovej aplikácie! Potom čo zadáte želané informácie v oblasti "Obsah", môžete ich prostredníctvom "Priradenie obsahu" priradiť ľubovoľnému infoboardu. Prehrávanie obsahu sa dá pritom nastaviť na určité časové obdobie ( 27.09.2023 – 04.10.2023 ) alebo podľa opakujúceho sa vzoru ("každú nedeľu").

Ako môžem skontrolovať, či infoboardy zobrazujú správny obsah?

Pre každý z obsahov je možné využiť funkciu náhľadu v prehliadači. Taktiež máte k dispozícii náhľad zobrazujúci celý zoznam prehrávaných obsahov v nastavenom poradí.

Nasadenie a efektivita

Načo môžem portego infoboards využiť?

Portego infoboards môžete účinne využiť vždy keď chcete informovať viac ľudí naraz. Portego infoboards sa tiež hodí, ak chcete informovať na mnohých a často i veľmi vzdialených lokalitách. Internet je totiž stále podstatne rýchlejší než akákoľvek rýchlostná či diaľničná cesta!

Obzvlášť zaujímavá je tiež môžnosť nadviazať portego infoboards na už existujúce systémy a jednoduche preniesť informácie na konkrétne infoboardy. Ušetríte si tak namáhavé aktualizácie a Vaše posolstvá budú vždy top aktuálne.

Čo ušetrím nasadením portego infoboards?

Využitím portego infoboards ušetríte viac ako dosť!

  • cestovné náklady: nikto už nemusí jazdiť autom a vymieňať plagáty či vývesky
  • personálne náklady: Vaši zamestnanci sa môžu venovať dôležitejším veciam než prelepovaniu obsahov
  • koordinačné náklady: za správu obsahov je zodpovedných len zopár Vašich zamestnancov
  • náklady za opravu chýb: pokiaľ pri tvorbe obsahu dôjde ku chybe, dá sa opraviť zopár kliknutiami. Opravený obsah je už o niekoľko okamihov na všetkých miestach prezentácie.
  • náklady na tlač: už viac nebudete musieť dávať tlačiť plagáty pre Vaše reklamné kampane. Zobrazíte ich digitálne!

Čo stojí riešenie portego infoboards?

Štruktúra nákladov za portego infoboards vyzerá nasledovne:

Hardvér
V závislosti od miesta prezentácie môžu byť potrebné rôzne hardvérové komponenty. V zásade ale potrebujete len obrazovku a počítač, ktorý pripojíte do siete. Špeciálne potreby a požiadavky s Vami budeme radi konzultovať v rámci osobného rozhovoru.

Softvérové licencie
Špeciálne vyvinutý softvér je možné jednorázovo zakúpiť alebo prenajať. Skladá sa z nasledovných častí:

  • Portego - intranetový portál ako platforma pre správcovský softvér
  • Portego infoboards ako správcovský softvér
  • Klientský softvér na zobrazovanie obsahov na mieste určenia

Príprava infraštruktúry
K jednorázovým výdavkom patrí príprava infraštruktúry, ktorá sa fakturuje podľa skutočných nákladov.

Údržba softvéru
Starostlivosť o systém a jeho údržba stojí 1,5% mesačne z predajnej ceny softvéru.

Pripojenie na internet
Aby ste mohli profitovať zo všetkých funkcií riešenia portego infoboards je potrebné pripojenie na internet. S otázkami ohľadom výšky mesačných nákladov sa tiež môžete obrátiť na Vášho poskytovateľa.

Koľko stojí bežná údržba?

Starostlivosť o systém a jeho údržba stojí 1,5% mesačne z predajnej ceny softvéru.

Ako rýchlo je systém dostupný?

Systém je dostupný okamžite, závisí však predovšetkým od dodacích lehôt dodávateľov hardvéru. V závislosti od výberu technického zariadenia je potrebné počítať s dvoma až šiestimi týždňami. Tento čas však môžete využiť na prípravu infraštruktúry na miestach prezentácie.


Ďalší krok
Nech sa páči ďalej

Ďalší krok
Vyberte si spôsob ako nás kontaktovať:
Close
Pfeil  Telefonát

Telefonicky sa neformálne porozprávame o Vašich želaniach a nápadoch.

Pfeil  Elektronická správa

Napíšete nám zopár riadkov o Vašej situácii a Vašich predstavách. Budeme sa tešiť na Vašu správu na PoradimeVam@steinringer.sk

Pfeil  Konzultačný termín

Touto cestou sa osobne zoznámime a spoločne zistíme čo pre Vás môžeme urobiť.
Samozrejme nezáväzne a zadarmo.